Yerli Girişimler; Bir Bilene Sor…

HAZIRLAYAN: Sinan Kaya DERLEYEN: Aycan Sarıemir

Merhabalar sevgili Popzingo okur ve yazarları…

Win-Win Projemizin ilk yazı dizisinde, öğrencilerin iyilik meleği olarak tabir edebileceğimiz, öğrencilere veya öğrenci adaylarına oldukça faydası dokunan, her geçen gün daha da fazla büyüyen, birçok yerden yatırım alan Bir Bilene Sor girişimini tanıtacağız.

Bir Bilene Sor Nedir?

Bir Bilene Sor, kısaca insanların çözemediği soruları birbirlerine sormalarına aracı olan bir uygulamadır. Öğrenciler tarafından çokça kullanılmaktadır. Uygulamada, çözemediğiniz sorunun fotoğrafını çekip paylaşıyorsunuz, Türkiye’nin herhangi bir noktasındaki biri de sorunuzu çözüp fotoğrafını sorunuzun altında paylaşıyor ve böylece sorunuzu günlerce saklayıp bir hocaya sormak zorunda kalmadan anında çözmüş oluyorsunuz.

Bir Bilene Sor’un kurucusu ortak Gökhan Alpaslan, Whatsapp üzerinden birbirlerine soru çözdüren öğrencileri fark etmesi üzerine bu fikri hayata geçirmiştir. Whatsapp’ta sadece arkadaşlarınıza soru çözdürebiliyorken, Bir Bilene Sor uygulaması ile binlerce kişiye soru sorabiliyorsunuz ve sorunuzun çözülebilmesi kesin oluyor.

Bir Bilene Sor ilk hayata geçirildiğinde 20 üyesi bulunmaktaydı. Bu 20 kişinin uygulamayı çok beğenmesi ile bu sayı reklamsız bir şekilde 1000’e yükseldi.

Her geçen gün daha da büyüyen platform şu an 100 binlerce üyeye sahip. Bir Bilene Sor’da şimdiye dek 3.8 milyon soru soruldu ve bu sorulara 9.6 milyon cevap verildi.

Bir Bilene Sor, geliştirilmeye devam ediyor. Artık sadece soru çözümüne yardımcı olmuyor, yapay zekâsı sayesinde öğrencinin ilgi alanları ve hedeflerine göre oldukça faydalı bir çalışma programı da hazırlayabiliyor. Piyasadaki binlerce kaynak arasından en doğrularını öneriyor, deneme sınavları organize ediyor hatta kullanıcılarına para dahi kazandırıyor. Sorulan soruları çözerek hediye toplayan üyeler, bunları internet alışverişlerinde de harcayabiliyor.  Uygulama tamamen ücretsiz ve hem iOS hem de Android işletim sistemine sahip cihazlar için kullanıma açık durumda.

Bir Bilene Sor, daha bu kadar yeni olmasına rağmen birçok ödül ve yatırım almıştır. Ayrıca AppStore’da eğitime destek amaçlı en iyi uygulama, hayatı kolaylaştıran uygulamalar ve Apple’ın beğendiği uygulamalar listelerine de girmiştir.

Bir Bilene Sor, hoş tasarımı ve yaratıcı logosu ile eğitimde fırsat eşitliği sağlıyor, ciddi bir ihtiyacı gideriyor ve gelecek vadetmesi açısından da ileride dünyaya da açılarak gururumuz olacak gibi görünüyor…

Yerli girişimlerin daha da büyümesi, Türkiye’den de teknoloji devlerinin çıkması dileği ile…

Haber linki: https://popzingo.com/yerli-girisimler-bir-bilene-sor/ 

*** Takıldığın soruları sorup çözülemeyenleri çözerek sınavlara hazırlandığımız ÜCRETSİZ uygulamamız #BirBileneSor ‘u indirmek için >>> TIKLA!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top