BÖLÜM DEĞİL ÜNİVERSİTE SEÇİN!

Selamlar Arkadaşlar…

Sizler ile bu platformda üniversite sınavlarına nasıl hazırlanmalıyız, hangi sorulara çalışmalıyız gibi konuların yanı sıra üniversite sonrası hayatınız için önemli olacağını düşündüğümüz noktaları da paylaşmayı hedefliyoruz.

Sıradan bir üniversitenin iyi bir bölümündense, iyi bir üniversitenin sıradan bir bölümünü tercih edin.

Tek başına bölümde alınan eğitimle üniversiteli olunmuyor. Üniversite dediğiniz kavram, bir ekosistem. Bölüm elbette önemli ama bölümden daha önemli olan şey o bölümün bulunduğu kampus ortamı.

Kimlerle oturup kalkacaksınız? Hangi sosyal çevreye dahil olacaksınız? Sosyal sermayeden söz ediyorum. Üniversitenin bu çağda size kazandıracağı en önemli kazanım bu: İlişkiler ağı! Harvard’a gidenler, orada alacağı dersler kadar orada edineceği arkadaşlar için de onca parayı veriyor. O nedenle tercihinizi yaparken bölümden çok üniversiteye odaklanın. 

Selçuk Şirin Hocamızın bu güzel düşüncelerine %100 katılıyoruz…

Herkese başarılar…

BBS uygulamamızı çevrenizdekiler ile paylaşmanız bizler için çok önemli… Birlikte başaracağız arkadaşlar…

Uygulamamızı Maddi olarak Desteklemek İsterseniz >>> https://goo.gl/yfsSbd 
Sosyal Medyada BirBileneSor >>> Instagram Facebook Twitter
#BirBileneSor ‘u telefonuna/tabletine ÜCRETSİZ yüklemek için >>> https://goo.gl/Qth7Fa 

10 Responses

    1. Selam Ayşe, https://goo.gl/7yBqBn linkinden sana özel hazırlanacak ders çalışma programını aldığında rehber hocalar ile 1-1 görüşerek sana en uygun ve en iyi üniversiteyi seçebilirsin…

    1. BirBileneSor.com.tr web sitesinden üyelik paketlerimizden Standart veya Premium paketi satın aldıktan sonra hocalarımız senle irtibata geçip sana en uygun üniversiteyi birlikte belirleyeceksiniz.

  1. Selamualeyküm ben elektrik elektronik mühendisliği düşünüyorum 190000 e nasıl girebilirim

    1. BirBileneSor.com.tr web sitemizden Premium Paketi satın alarak sana özel ders çalışma programı hazırlanacak. Hocalarımızla birlikte çalışarak hedefine ulaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top