MESLEK DEĞİL DİSİPLİNİ SEÇİN!

Selamlar Arkadaşlar…

Üniversite sınavlarına girecek arkadaşlara faydası olacağını düşündüğümüz konuları paylaşmaya devam ediyoruz:)

Eskiden, ebeveynleriniz tercih yaptığı zamanlarda üniversite tercihi demek meslek tercihi demekti. Artık böyle bir dünya yok. Doktor, mühendis ya da öğretmen olarak mezun olanların bir ömür bu mesleği yaptığı devir bitti. Çünkü hem bireylerin beklentileri hem de meslekler hızla değişiyor. Hesap şu ki sizin kuşak en az üç, belki daha çok kariyer değiştirecek! Pek çoğunuz mezun olduğunuz işi yapmayacaksınız. Muhtemelen mezun olduğunuzda şu an size tercih olarak sunulan mesleklerin tamamen dışında bir iş yapacaksınız. Açın bugün bir iş ilanları sayfasını inceleyin. Aranan elemanların çoğu üniversite tercih rehberinde olmayan ‘mesleklerden’ oluşuyor. O nedenle tercih yaparken mesleği değil, okuyacağınız disiplini seçin.

Bu ne demek diye merak ediyorsanız, bir örnekle açıklayalım: Özel bir gerekçeniz yoksa, işletme yerine ekonomiyi seçin. İlki meslek, ikincisi disiplin!

Planlı şekilde ders çalışmaya devam edin; BBS üzerinden her gün minimum 50soru çözmeyi sakın unutmayın! Birlikte başaracağız arkadaşlar… 

Uygulamamızı Maddi olarak Desteklemek İsterseniz >>> https://goo.gl/yfsSbd 
Sosyal Medyada BirBileneSor >>> Instagram Facebook Twitter
#BirBileneSor ‘u telefonuna/tabletine ÜCRETSİZ yüklemek için >>> https://goo.gl/Qth7Fa 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top